מיומנו של מסוקאי מתחיל – פרק 1

 

מאז ומתמיד רציתי מסוק על שלט, אלה שזה תמיד היה יקר מידי. לפני חצי שנה, בשעה טובה, הצלחתי לקנות אחד כזה. אז לפני הכול הנה תמונה שלו בפעולה :

 

אז איך מתחילים ומה כדאי לדעת ? האמת שלא בטוח שאני יודע לומר הכל, אבל אם אתה בכיוון כדאי שתמשיך לקרוא, סביר להניח שזה יבהיר לך הרבה דברים ואולי אפילו יחסוך לך כמה שקלים.

שלא כמו הרבה דברים, קניית המסוק מתחלקת ליותר מ 3 חלקים:

גוף המסוק

המנוע

מערכת הרדיו

ג'יירו

אביזרי התנעה

 

דברים שקונים בסופו של דבר עם הזמן :

מזוודה לשלט

סרגל כיוון למסוק

ארגז הטסה

 

OK, אז לפני שאני מתחיל לומר מה אני קניתי וכמה שילמתי ומי נגד מי הנה לקח ראשון – תשוו מחירים!!

עכשיו חלק ממכם חושבים שהמצאתי את אמריקה וזה הרי ברור מאליו... אז זהו שלא.  גם אני נוהג להשוות מחירים לפני מוצרים שאני קונה כמו DVD וכאלה אלא שבמקרה של המסוק יש לנו, המתחילים, 3 בעיות :

1.  אין הרבה חנויות קרובות לבית ולכן קשה להשוות.

2.  אין לנו מושג בגרוש מה טוב ומה לא, מה כדאי לקנות ומה לא ואין יותר מידי אנשים לשאול.

3. אנחנו פשוט מתים להתחיל להטיס כך שבחנות אנחנו שוכחים שצריך גם לשלם על זה והמוכרים כמובן יודעים את זה. זה בדיוק מה שקרה לי...

 

הלכתי לאחת החנויות באזור השרון וקניתי בשלב ראשון את ה shuttle Pluse  של חברת Hirobo. מסוק עם נפח מנוע 30 למתחילים (קיימות עוד שתי קטגוריות : נפח 60 ונפח 90) :

 

אז מה קיבלתי ? ארגז מלא בשקיות עם ברגים, חלקי פלסטיק וברזל וחוברת הוראות הרכבה. בנוסף קיבלתי גם את מנוע של חברת OS. כל זה עלה לי 2000 ₪. במחשבה לאחור לא הייתי צריך לשלם יותר מ 1500 ₪  וגם זה אולי יקר מידי. בסוף נעשה חישוב של איזו קופה עשו עליי J.

 

לא משנה איזה מסוק תחליטו לקנות, מומלץ בחום לקנות אותו כקיט ולא כ ARF (Almost Ready 4 Fly). לדעתי, זה ממש כיף להרכיב אותו, אבל מעבר לזה חשוב שתדעו איך המסוק שלכם בנוי כדי לתחזק אותו טוב יותר אח"כ (ואולי גם לחסוך ככה כסף).

 

לאיש עסוק כמוני (אוניברסיטה ועבודה במשרה מלאה) לקחו 4 שבתות להרכיב אותו. חשוב מאוד במהלך ההרכבה לשאול כל דבר שאתם לא בטוחים בו את בעל החנות שממנו קניתם את המסוק. כל טעות, הכי קטנה בהרכבה יכולה לעלות בחיי אדם (וזה לא בצחוק!!!). כשתיראו את המהירות שהרוטורים מסתובבים אז תבינו על מה אני מדבר....

 

עוד לפני שהמסוק היה מוכן קניתי את הג'יירו ומערכת הרדיו.

ג'יירו, בשפת העם, הוא אותו רכיב שדואג לאיזון המסוק. הרוטור הראשי במסוק גורם לגוף המסוק "לרצות" להסתובב ביחד איתו, אלא שכאן נחלץ לעזרתנו הרוטור הקטן והנחמד בזנב המסוק. הרוטור הזה הוא שגורם למסוק להישאר ישר.

אז למה צריך ג'יירו, הרוטור לא עושה עבודה מספיק טובה ? אם הרוטור המרכזי מסתובב מהר יותר הרי שהרוטור בזנב צריך להתנגד יותר לכיוון הסיבוב ואם הרוטור המרכזי מסתובב לאט יותר הרי שהרוטור בזנב צריך להתנגד פחות. את מידת ההתנגדות הזאת קובע הרכיב שניקרא ג'יירו.

תוכלו ליראות איפה הוא ממוקם במסוק שלי  :

 

אני קניתי ג'יירו שומר כיוון דיגיטלי,  GY401  ,של חברת  Futaba. הוא עלה לי 1300 ₪ כולל סרוו (יפורט בהמשך) דיגיטלי. היום אני מניח שאפשר להשיג אותו ב 1200 ₪ (אני מוסיף 100 ₪ לחשבון ממקודם).  

הג'יירו הזה נחשב למתקדם יחסית וככזה הוא גם יקר אבל אני מרוצה ממנו מעל ומעבר כיוון שגם כשיש רוח צד חזקה יחסית הוא מצליח לשמור על המסוק מאוזן מאוד. השורה התחתונה, מומלץ בחום למרות המחיר.

 

מערכת הרדיו – נתחיל מהסבר כללי על מערכת הרדיו. כדי לשלוט על המסוק יש על המסוק מנועים חשמליים שיכולים לזוז ימינה או שמאלה והם מחוברים לרוטורים, מדפים (בטיסנים) או כל דבר אחר שנרצה לשלוט עליו (מצערת המנוע, קיפול ופתיחת גלגלים וכד'). למנועים האלה אנחנו קוראים סרוו-ים.

ככה חלק מהם נראים על המסוק שלי :

כל מנוע כזה נשלט ע"י השלט כך שלכל מנוע ערוץ משלו. בשביל להטיס מסוק חייבים שלט עם לפחות 6 ערוצים.

בנוסף, לכל שלט יש תדר משלו כדי שיותר מאדם אחד יוכל להטיס במקביל מבלי להפריע אחד לשני.

אני קניתי שלט מסוג T6XAs Super  של חברת Futaba. הוא מגיע עם 4 סרוו-ים. והוא מתאים גם לטיסנים וגם למסוקים.

הוא עלה לי 1800 ₪, מה שאומר שאני יכול להוסיף עוד 200 ₪ לקופה.

זה השלט המדובר :

 

קניתי הכל, הייתי על סף סיום ההרכבה ולקחתי את המסוק לחנות לכיוונים אחרונים. כאן עשיתי טעות נוספת, השארתי את המסוק בחנות כדי שיכוונו  לי אותו (ובמסוק יש המון כיוונים). זאת הייתה טעות כיוון שחשוב מאוד ללמוד ולהבין איך מכוונים את המסוק כדי שלא כל פעם תהיו תלויים בחנות ממנה קניתם את המסוק.

בחנות כיוונו לי את המסוק ושיפצרו אותו כך שיהיה מוכן לטיסה.

 

אם הגעתם לשלב הזה אז  חסרים לכם 2 דברים – ציוד התנעה שמייד נלמד עליו ואת היכולת להרים את המסוק מהקרקע מבלי לרסק אותו אחרי 2 שניות (וזה מה שסביר שיקרה אם תחשבו שתוכלו להטיס ישר בלי הדרכה).

 

נעבור על ציוד ההתנעה :

שם

תפקיד

האם חובה ?

תמונה

כמה עולה ?

(ממוצע...)

הערות

בוסטר

נותן זרם לפלאג בשביל ההצתה

 

 

 

 

 

כן

120 ₪

 

מוט התנעה

מחבר בין הסטרטר למנוע

כן

מגיע עם המסוק

ייחודי למסוקים

מאריך לפלג

מחבר בין הבוסטר לפלאג במנוע

כן

חבל על הפיקסלים

50 ₪

 

ייחודי למסוקים

סטרטר

נותן סיבוב ראשוני למנוע

 

 

 

 

כן

200 ₪

 

מצבר

מקור החשמל לכל ציוד ההנעה

 

 

 

 

 

לא

100 ₪

מומלץ מאוד! מאוד לא נוח להתניע מהרכב.

פאנל למצבר

דואג שהזרמים הנכונים יגיעו למקומות הנכונים

לא

140   

אם השקעתם וקניתם ארגז הטסה אז פנקו את עצמכם באחד כזה

דלק

 

נחשו J

חבל על הפיקסלים

120 ₪

 

משאבת דלק

מילוי דלק במיכל המסוק

כן

70 ₪

 

 

 

 

סה"כ כל העסק מגיע ל 800 ₪ פחות או יותר.

 

בפרק השני אספר על הסימולטורים שנתקלתי בהם, ציוד נוסף שכדאי וצריך לקנות, איך מתחילים ממש להטיס ובסוף ניראה איזו קופה עשו עליי.

 

 

 

                                                                                                                     

 

נכתב  ב-29.08.2003

ע"י      רועי      פישמן

כל הזכויות שמורות  ©

 
 

 

 

 

 

 

 

חזרה לאתר הבית: